Naisrühm Hermine on juba 1999. aastal Maanaiste Seltsi katuse alla loodud rahvatantsurühm, mille eesmärk on tantsuhuvilistele naistele tegevust pakkuda ja eesti rahvatantsutraditsooni elus hoida.

Põhiline pesapaik on meil Lähte lasteaia Kiisupere saal ja üldjuhul teeme trenni üks kord nädalas. Meid on eest vedanud kolm kaunist juhendajat: Mariann Rajang, Maire Jürgel ja Piret Pruus. Hermined on väga ühtehoidev kollektiiv ja kes kord Hermineks saanud, see ka Hermineks jääb.

Herminet tuntakse Viru-Nigula või Karja rahvariiete järgi. Samas oleme valmis esinema ükskõik millises vormis, mida aga nõutakse. Meil on palju sõpruskollektiive nii Tartu vallas kui ka väljaspool valda. Ühisüritustes oleme alati valmis kaasa lööma. Oleme lõbusad ja päriselt ka sõbralikud.

Meie traditsiooniks on austada oma nimeandjat Hermine Jürgensit tema mälestuskivi juures küünalde süütamisega, käia üheskoos matkamas, korraldada ühiseid istumisi ja loomulikult üksteisele rõõmsat seltsi pakkuda. Püüame osaleda igal tantsupeol ja nautida tantsurõõmu seni, kuni jalg veel kasvõi memmede rühmana tatsub. Samas võtame avasüli vastu kõik toredad uued liikmed.

Meie kontakt: Jaanika Kreela, 56619736, jaanikakreela@gmail.com